Cumartesi, Nisan 13, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriBalıkesir-Çanakkale kara yolunda bayram öncesi trafik denetimi yapıldı

Balıkesir-Çanakkale kara yolunda bayram öncesi trafik denetimi yapıldı

-

Kurban Bayramı tatili öncesinde Balıkesir-Çanakkale kara yolunda trafik uygulaması gerçekleştirildi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Kurban Bayramı öncesinde ve bayram süresince yoğunluk yaşanması beklenen, önemli bir geçiş güzergahında bulunan Çanakkale – Balıkesir kara yolunun Vakıflar mevkisinde gerçekleştirilen “Trafik Farkındalığı Uygulaması”nda sürücülere kurallara uymaları konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Vali Şıldak, gazetecilere, yoğun bayram trafiği yaşandığını, sürücülere uyarılar yaparak vatandaşların herhangi bir kaza yaşamadan sağlıklı, emniyetli bir şekilde trafikte yol almalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığının çeşitli kampanyalarla farkındalık oluşturduğunu aktaran Şıldak, şu değerlendirmede bulundu:

“Uzun bir bayram tatili yaşıyoruz. Bugün de tatilin üçüncü günü. Artık yavaş yavaş bayrama yaklaşırken trafik yoğunluğunun da bir hayli yüksek olduğunu görüyoruz. İlimizin bütün noktalarında her bir yerleşim yerimiz esas alınarak trafik uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bütün sürücülerimize tekrar uyarıda bulunmak istiyoruz. Bayram tatilini kazasız geçirmek sürücülerimiz dikkatine bağlı. Trafik kurallarına ve hız limitlerine muhakkak surette uymak gerekiyor. Cep telefonu kullanmamak ve muhakkak olmazsa olmaz dediğimiz emniyet kemeri takma konusunda da hiçbir taviz vermeden bütün yolcularımızın, araçta bulunan tüm yolcularımızın kemer takmasını arzu ediyoruz.”

Şıldak, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı gerek bölge trafik gerek ilçe müdürlükleri bünyesindeki trafik birimlerinin, jandarma trafik birimlerinin teyakkuz halinde denetimlerini sürdürdüğünü dile getirdi.

Özelikle Körfez hattında ve Balıkesir Edremit hattında yoğunluk yaşandığına dikkat çeken Şıldak: “Buralarda her 10 kilometreye bir trafik ekibi bulunması kuralı çerçevesinde yoğun bir denetim ve kontrol yürütüyoruz. Şu ana kadar Allah’a şükür büyük bir kaza ve ölümlü bir kaza yaşamadık. Sürücülerimizin hem ilimizde yaşayan değerli vatandaşlarımızın hem de tatil için Balıkesir’e gelen tatil yörelerinde bizde bulunan vatandaşlarımızın yolculukları esnasında bu kurallara uyarak sevdiklerini üzmemelerini, bayram sevincinin hüzne dönüştürme bedelini arzu ediyoruz. Gözünüz yolda olsun diyoruz. Bayram yolunda olsun ve bayram yolculuğa çıkarken muhakkak kurallara önem veriyoruz. Trafik kurallarının yanı sıra yine ilimizde bayramın huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesini teminen bütün ekiplerimiz sahada.” dedi.

Vali Şıldak, beraberinde İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali Yıldız, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ve İlçe Emniyet Müdürü Burak Lehimer ile birlikte durdurulan araçlardaki vatandaşların bayramlarını kutlayarak çeşitli hediyeleri verdi. Araçlardaki çocuklara da oyuncak hediye edildi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete