Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriEdremit'te köprü son yağışta tamamen çöktü

Edremit’te köprü son yağışta tamamen çöktü

-

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 17 gün önce sağanaktan etkilenerek bir bölümü yıkılan köprü, son yağışta çayın debisinin yükselmesi sonucu tamamen suya gömüldüİlçede gece saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiliyor.
Eski Çanakkale-İzmir kara yolunda bulunan Zeytinli Çayı üzerindeki köprü, Kazdağları’ndan gelen sel sularına dayanamayarak tamamen çöktü.
Köprü, 12 Kasım’daki yağışta kısmen yıkılmış, bu nedenle kullanıma kapatılmıştı.


Altınoluk’ta dev dalgalar iş yerlerinde hasara yol açtı


Kuvvetli rüzgarın dev dalgalar oluşturduğu Altınoluk Mahallesi’nde ise denizin taşması sonucu sahilde sürüklenen büyük ağaç parçaları, kordondaki iş yerlerine zarar verdi.


Kordonda işletmesi bulunan Hacı Talay, gazetecilere, iki haftadır zaman zaman etkili olan sağanak nedeniyle olumsuzluklar yaşadıklarını söyledi.


Bu süreçte üçüncü kez iş yerlerinin zarar gördüğünü belirten Talay, ‘Kendi imkanlarımızla kendi mekanlarını korumaya çalışıyoruz. Sabaha kadar 3 arkadaş burada nöbet tuttuk. Denizin getirdikleri iş yerlerimize zarar vermesin diye sürekli suya girip eşyalarımızı içeri taşıdık.’ dedi.


Öte yandan, Edremit Kaymakamlığınca alınan kararla, şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar nedeniyle okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve liselere bugün ara verildi.
- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete