Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaÇevreBalıkesir'de Ayvalık ve Marmara'da bazı Doğal Sit alanları için flaş karar

Balıkesir’de Ayvalık ve Marmara’da bazı Doğal Sit alanları için flaş karar

-

Balıkesir iline bağlı Ayvalık ve Marmara ilçe sınırlarında yer alan Çiçek Adası ile, Büyük İstavri Mevkii Doğal Sit Alanları hakkında Bakanlık ,22 Kasım 2020 – Sayı : 31312 RESMÎ GAZETE Sayfa : 41 da önemli bir karar aldı.

Bakanlık tarafından, Balıkesir ilinde Marmara ve Ayvalık ilçelerinde iki farklı alanı nitelikli doğal koruma alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete’de açıklanan o yerler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ediyor.

Bu kapsamda Balıkesir Ayvalık’taki Çiçek Adası Doğal Sit Alanı ile alakalı önemli bir karar bugün Resmi Gazete’de ilan edildi. Konuyla ilgili yayınlanan ilanda, Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Çiçek Adası Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı’nın 13.11.2020 tarihli ve 242128 sayılı Olur’u ile Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi.

KAYNAK : https://www.emlakpencerem.com/balikesir-de-ayvalik-ve-marmara-da-bazi-dogal-sit-alanlari-icin-flas-karar/106330/?fbclid=IwAR26lJtKbB3cqAWdSjkX7xbvodf2PWt3daKmTTvt4vf8SEs3pXVpgs4KXmI

HABER : BÜLENT ÖZGEN

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete