Salı, Haziran 18, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün Seçtikleriİnce: "Teröre karşı duruşumuz net."

İnce: “Teröre karşı duruşumuz net.”

-

Edremit’te konuşan Muharrem İnce: “PKK’yı, FETÖ’yü, İŞİD’i kınamıyorsan terör sempatizanı başka parti var, onlara gidebilirsin.”

BBir dizi ziyaret için Edremit ilçesine gelen Memleket partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ilk olarak kent sokaklarında dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

Esnaf ziyaretlerinin ardından bir kafede basın toplantısı düzenleyen İnce, hükümetin Libya politikasını desteklediklerini söyledi.

Muharrem İnce: “Oyu varmış, gizli görüşelim. yok kardeşim. İstemiyoruz. Terör sempatizanı başka parti var, onlara gidebilirsin.” dedi.

Basın toplantısında konuşan İnce: “Şimdi ana muhalefette umudunu Erdoğan’ın eski bakanlarına bağlamış. Suriyelileri Davutoğlu doldurdu bu memlekete. Ekonomiyi 13 sene Babacan yönetti. Şimdi bunlarla beraber olacak, millete çözüm üretecek. İttifaklar bu sistemin bir gerçeği. Fakat sonuç çıkması lazım. Bir sonuç, henüz bir aday falan çıkmadı ortaya. Başarılar diliyorum kendilerine. Ama Erdoğan’ın yöntemlerini çok kullanmaya başladılar. Erdoğan marketleri suçluyor, bunlar da marketleri suçluyor. Kolaylıklar diliyorum. Ben de diyorum ki Erdoğan da çözemez bu sorunları Erdoğan’ın eski bakanları da çözemez.” dedi.

Gençlerle geleceği konuşacaklarını belirten İnce, “Tasarımı konuşacağız, markalaşmayı konuşacağız, Endüstri 5- 0’ı konuşacağız. Uzay madenciliğini konuşacağız, Kuantumu konuşacağız. Bunu sizlerle yapacağız değerli gençler.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de 5 yıldızlı demokrasi olmadan 5 yıldızlı turizm olmayacağını da belirten İnce turizmin geliştirilebilmesi için önce demokrasinin geliştirilmesi gerektiğin savundu.

Kendi partilerinde terörün her türlüsünün kınanacağının altını çizen şöyle konuştu:

“PKK, İŞİD, DHKP/ C, FETÖ fark etmez. Teröre karşı net bir duruşumuz var terörün her türlüsüne. Öyle yağma yok. Oyu varmış, gizli görüşelim yok kardeşim. PKK’yı kınamıyorsan, FETÖ’yü kınamıyorsan, İŞİD’i kınamıyorsan istemiyoruz git. Terör sempatizanı başka parti var, onlara gidebilirsin.”

Libya konusunda hükümeti desteklediklerinin de altını çizen İnce: “Libya’da olmalıyız çünkü Mavi Vatan’ın savunuyoruz. Ama Suriye konusunda hükümeti desteklemiyoruz. Libya politikası doğrudur, Suriye politikası yanlıştır. Sığınmacılar… Göndereceğiz. Hiç yolu yok. Hiç kimseyle, hiç bir siyasi parti ile gizli görüşme yapmayacağız. Yaptıysak bunu millete açıklayacağız. Milletin gözünün önünde olacak. El alem ne der diye siyaset yapmayacağız.” diye sözlerini tamamladı.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete