Perşembe, Haziran 20, 2024
Semercioglu Zeytincilik
Ana SayfaEditörün SeçtikleriMuharrem İnce yarın adaylık başvurusunu yapıyor

Muharrem İnce yarın adaylık başvurusunu yapıyor

Genel Merkez önünde toplanan gençlere seslenen İnce, AKP’li ve CHP’li trollerin saldırısı altında olduğuna dikkat çekerek “Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye’de bir devrim yapacağız” dedi.

-

MEMLEKET Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Genel Merkez önünde gençlere seslendi. İnce, “Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye’de devrim yapacağız” dedi.

Son zamanlarda kendisine yönelik bir olumsuz kampanyanın yürütüldüğünü ve adeta “Kırk katır mı? Kırk satır mı? Ölüm mü? istiyorsun, Sıtma mı?” Şeklinde sorulduğuna dikkat çeken Genel Başkan İnce şöyle konuştu:

“KUVAY-I MİLLİYE RUHUNU İSTİYORUZ”

Ölüm de istemiyoruz, sıtma da istemiyoruz. Kırk katır da istemiyoruz, kırk satır da istemiyoruz.
İlke istiyoruz, ilke! PKK’yı da istemiyoruz, Hizbullah’ı da istemiyoruz. Kuvay-ı Milliye ruhunu istiyoruz. Atatürkçüleri istiyoruz. Cumhuriyetin ruhunu istiyoruz. 

“DOKTOR RAPORU OLMADAN TARLASINI SATAMAZLAR”

Böyle bir kutuplaşma yok. Biri 70 yaşında, öbürü 75 yaşında. Böyle bir şey yok. Doktor raporu olmadan tarlasını satamazlar. Memleketin geleceği ile oynuyorlar. Üçüncü bir yol vardır. Yarıp aşacağız bunu. Size inanıyorum. Bakın 50 gün sonra Türkiye’de neler yapabileceğimizi herkes görecek. 

“BANA SALDIRAN TROLLER AKŞENER’E DE SALDIRDI”

Şimdi bir ordu var, trol ordusu. İletişim Başkanlığında var. CHP’li belediyelerde var. Saldır babam saldır! Ne kadar Fetöcü varsa, Hakan Şükür, Emre Uslu o CHP’li fetönün kaçak firarileri hepsi Millet İttifakını destekliyor. Bana çamur atıyorlar. CHP’li belediyelerden beslenen troller bana çamur atıyor. Neymiş? Beni AKP’li troller savunuyormuş. Siz trol müsünüz? Belediye imkanları ile mi? Geldiniz. Ben size para verdim mi? Bende para yok ki, size vereyim. Siz hem buraya geldiniz, hem de para verdiniz. Bunlara dünyayı kaç bucak olduğunu göstereceğiz. Türkiye’ye yeni bir seçenek sunacağız. Yarıp aşacağız. Hiç korkmayın merak etmeyin. Bakın bu trol ordusu, Sayın Akşener masadan kalktığında, bana yaptıklarının aynısını Sayın Akşener’e yaptılar. Para aldı dediler. Masayı yıktı dediler. Bana söylediklerinin aynısını ona da söylediler. Bak buradan sesleniyorum. CHP Genel Merkezinde Tuncay Özkan’ın trolleri, Enis Berberoğlu’nun trolleri, Okan Konuralp’in trolleri hazineden gelen paralarla, bu milletin parası ile partiye yapılan siyasi yardımlarla geçiniyorsunuz, bana saldırıyorsunuz.

“ERDOĞAN’I DA MUHALEFETİ DE GÖNDERECEĞİM”

Ben bu Erdoğan’ı göndereceğim. Ama bu muhalefeti de göndereceğim. 20 yılda Türkiye’yi bir uçurumun kenarına getirdi Erdoğan. Erdoğan Türkiye’yi kurtaramaz. Erdoğan Türkiye’yi kalkındıramaz. Ya arkadaş, Ali Babacan’ın geçmişte kayıtları var. Kılıçdaroğlu diyor ki; Ali Babacan’ı Yüce Divan’a göndereceğim. Şimdi diyor ki; Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağım. Hangisi? Hangisi? Suriyelileri gönderecekmiş, Yahu, Suriyelileri göndereceksin de, Davutoğlu’nu Cumhurbaşkanı Yardımcısı yaparak mı? Göndereceksin. Nasıl olacak bu? Suriyeliler Davutoğlu’nun sayesinde gelmedi mi? Bir şeyi eksik bırakmışsın Kılıçdaroğlu, Temmuz’da Madımağa’da Karamollaoğlu ile beraber git tam olsun.

“YARIN YSK’YA GİDİP ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPIYORUM”
Erdoğan bunu yapamaz. Erdoğan’ın eskileri ile Kılıçdaroğlu’da yapamaz. Bunu Memleket Partisi yapacak. Gençler sizle birlikte bunu beraber yapacağız, beraber. Yarın YSK’ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim. Yarın son gün. Ama Çarşamba bir iş başlıyor. 100 bin imza. Çarşamba’dan Pazartesi’ye kadar. Biz ne yapacağız? Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz. Sizden ne istiyorum? Çarşamba günü kardeşiniz, anneniz, babanız, sevgiliniz, arkadaşınız, babaanneniz, anneanneniz, dedeniz, komşunuz kim varsa ilçe seçim kuruluna gidip imza verdiriyorsunuz. Hadi göreyim sizi, Çarşamba gününden itibaren İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları önünde kuyruk oluşturacaksınız. Hadi göreyim sizi.
“TÜRKİYE’DE DEVRİM YAPACAĞIZ”
Konuşmasının son bölümünde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçim başarısına dikkat çeken İnce, “Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye’de bir devrim yapacağız” dedi. Ne Cumhur, ne Mllet Tek yol Memleket” sözlerinin ardından, alanda bulunanlarla gençlerle birlikte İzmir Marşı söyledi.

- Advertisment - YURT LOJİSTİK Gazete